Дома Фудбал Италија Фиорентина со уште еден потег покажа дека Астори никогаш нема да биде заборавен

Фиорентина со уште еден потег покажа дека Астори никогаш нема да биде заборавен

0
astori

Луѓето од Фиорентина од ден во ден покажуваат големо почитување кон својот починат капитен Давиде Астори.

Тие добија дозвола да користат посебна капитенска лента во чест на Астори за следната сезона во Серија А. Иако е одобрена посебна капитенска трака која мораат да ја користат сите клубови во оваа лига, Фиорентина ќе има исклучок.

Ова е одличен потег и на главните луѓе од оваа лига, кои покажаа дека и тие го ценат овој потег на Фиорентина. На лентата се наоѓаат иницијалите Д.А. и бројот 13 кој го носеше овој дефанзивец додека играше за Фиорентина.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Навивачка на Звезда помеѓу толпа навивачи го крена горниот дел и покажа се (ВИДЕО)

Вчера Црвена Звезда забележа одличен резултат и на гости против Јанг Бојс одигра 2:2. Во Б…