Дома Фудбал Останато Фиорентина – Вест Хем: Финале во Конференциската Лига! 🎥

Фиорентина – Вест Хем: Финале во Конференциската Лига! 🎥


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Лигата на Европа заврши кај Севиља, а вечерва ќе го добиеме победникот и во Коференциската лига. Во финалето ќе се сретнат Фиорентина и Вест Хем.

Покрај трофејот, натпреварот е важен затоа што победникот обезбедува место во Лигата на Европа наредната сезона, преку првенството, ниту Вест Хем, ниту Фиорентина тоа не го обезбедија.

Во Серија А Фиорентина беше осма, а Вест Хем дури 14-ти во Премиер лигата. Минатогодишниот шампион во ова натпреварување, Рома сезонава загуби од Севиља во финалето на Лигата на Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ратклиф спрема нова понуда за Манчестер Јунајтед, која нема да ги израдува фановите

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Продажбата на Манчестер Јунајтед е г…