Дома Офсајд Филипе Андерсон во Лондон пристигнува со згодната Бразилка (фото)

Филипе Андерсон во Лондон пристигнува со згодната Бразилка (фото)

Бразилскиот репрезентативец Филипе Андерсон неодамна го комплетираше трансферот од Лацио во Вест Хем и стана најскап фудбалер во историјата на „чеканите“.

Бразилецот во Лондон пристигна заедно со својата поубава половина Евелин Макри. Таа е магистер по економски науки и се школувала во Сао Паоло, а најмногу време поминува во теретана.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Навивачите на Вест Хем се среќни со доаѓањето на Андерсон, но и со фактот што оваа убавица ќе ги краси трибините.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Жареше и палеше во Катар, а сега со „жешка“ фотографија го најави и Европското првенство! 📸

Ивана Кнол, навивачката која дефинитивно беше една од оние која го обележаа Мундијалот во …