Дома Македонски спорт Мак баскет ФИБА се потсети на историскиот успех на Македонија во Литванија (ВИДЕО)

ФИБА се потсети на историскиот успех на Македонија во Литванија (ВИДЕО)

Македонија оствари историски успех на Европското првенство во Литванија, пред девет годинија Македонија со Марин Докузовски го освои четвртото место на ЕП.

Овој успех засекогаш ќе остане запаметен во македонската историја, а со оглед на сегашната ситуација тешко истиот ќе биде повторен.

Денес ФИБА потсети на натпреварот против Литванија во кој Лестер Бо Мекејлеб постигна 23 поени, додека Владо Илиевски ја постигна историската тројка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Тргнавме добро па застанавме: Пораз од 10 разлика против Словенија

Македонија денес сосема добро го започна натпреварот против Словенија која пред почетокот …