Дома Останати Авто Мото Фетел по новиот удар: Секако дека сите не боли и сме разочарани

Фетел по новиот удар: Секако дека сите не боли и сме разочарани

0

Себастијан Фетел беше многу разочаран по големиот удар во битката за титулата.

Германецот се откажа поради новите проблеми со самодовербата на погонската единица на Ферари, а Луис Хамилтон победувајќи на последната трка е значително поблиску до уште една титула.

По судирот во Сингапур и проблемот во Малезија, Фетел и Ферари доживеаа уште еден тежок удар по проблемите со моторот, овојпат со свеќицата.

Фетел добро стартуваше и го задржа второто место, но набрзо почна да губи сила, падна на шестата позиција и се откажа.

Хамилтон лесно триумфираше и предноста ја претвори во речиси недостижни 59 бодови, на само четири трки до крајот. Тоа значи дека Британецот може да ја слави титулата уште на следната трка доколку триумфира, а Фетел биде шести или полош.

„Нормално е да сте критични, особено ако работите тргнат лошо, тоа е дел од работата“, истакна Фетел по разочарувачката трка за Скај Спорт Ф1.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Авто Мото

Проверете

Шок за преубавата тенисерка – На Марија Шарапова и се заканува затворска казна!

На познатата убава тенисерка Марија Шарапова и се заканува казна затвор и тоа во Индија. Т…