Дома Фудбал Англија Фергусон: Рашфорд не е централен напаѓач, на Јунајтед му треба голгетер

Фергусон: Рашфорд не е централен напаѓач, на Јунајтед му треба голгетер


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓



Легендата на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон го пофали Маркус Рашфорд, но во исто време напомена дека на клубот му треба централен напаѓач.

Фергусон беше на трибините на „Вембли“ кога Манчестер Јунајтед го освои Лига Купот и ја прекина „сушата“ од шест години без трофеј.

„Рашфорд не е централен напаѓач, игра повеќе по левата страна и се справува фантастично. Завршниот удар му е одличен, што е многу важно за играч на таа позиција, притоа моментално е во одлична форма. За жал, тој е единствен извор на голови, а би било добро да има и централен напаѓач кој е ефикасен“, изјави Фергсуон.

Рашфорд ја игра најдобрата сезона во кариерата и до сега има постигнато 25 гола во сите натпреварувња.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Шок за Рома: Абрахам ги скинал лигаментите

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Во последниот натпр…