Дома Фудбал Германија Фелипе Кутињо пристигна во Минхен!

Фелипе Кутињо пристигна во Минхен!

0

Баерн Минхен многу брзо ќе добие големо засилување, откако Фелипе Кутињо денеска пристигна во Минхен.

Бразилскиот офанзивец доаѓа во Минхен на позајмица од Барселона, а Германците ќе имаат можност да го откупат неговиот договор на крајот од сезоната.

Се појави и првата фотографија од Кутињо во Минхен, па се очекува денеска или утре Баерн и официјално да го потврди неговото доаѓање.

Кутињо ова лето се поврзуваше со ПСЖ, Тотенхем и Манчестер Јунајтед, но на крајот се одлучи за Баерн Минхен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Атлетико ја обвинува Барса за милионска „кражба“, а обвинетелот предложи казна од – 300 евра!

Aнтоан Гризман ова лето пристигна од Барселона во Атлетико Мадрид за сума од 120 милиони е…