Дома Останати Тенис Федерер после магичната вечер на „Лајвер купот“ испрати порака до фановите

Федерер после магичната вечер на „Лајвер купот“ испрати порака до фановите

Eден од најдобрите тенисери на сите времиња, но воопшто еден од најголемите спортисти Роџер Федерер вчера и официјално стави крај на својата спектакуларна кариера.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Последниот меч во кариерата Федерер го одигра во пар со Рафаел Надал против Џек Сок и Френсис Тиафо. Вечерта беше преполна со емоции во која тешко се задржуваа солзите, плачеше и Надал (ТУКА).

Сега еден подоцна откако емоциите до некаде се смирија Федерер се огласи на социјалните мрежи и испрати порака.

„Магична вечер беше вчера. Благодарен сум до сите играчи и фанвои затоа што ја споделија оваа вечер со мене“, гласи пораката на Швајцарецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓорческа до полуфинале во Грција, Калин во Шпанија запрен во четвртфиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Калин Ивановски …