Дома Фудбал Германија Фантастично кортео на навивачите на Борусија Дортмунд 🎥

Фантастично кортео на навивачите на Борусија Дортмунд 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Ако не сте навивач на Баерн Минхен, како фудбалски фан денес веројатно местото на кое би посакале да бидете  е „Вестфален“.

Борусија Дортмунд е домаќин на Мајнц и ако победи денес ќе слави титула. Баерн игра против Келн и се надева на некаков кикс на „милионерите“. Атмосферата уште од раните утрински часови е фантастична пред „Сигнал Идуна Парк“.

Како што минутите одминуваат така и еуфоријата е се поголема…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…