Дома Фудбал Германија Фантастичен гол на Халанд во дербито против Шалке 🎥

Фантастичен гол на Халанд во дербито против Шалке 🎥

Ерлинг Халанд денес постигна нов гол во дресот на Борусија Дортмунд.

Норвежанецот одлично се снајде и беше стрелец на вториот гол во дербито со Шалке. Со овој погодок Халанд само уште еднаш ги докажа своите голгетерски способности.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Манчестер Сити изедначи преку сомнителен пенал 🎥

Maнчестер Сити против Борусија Дортмунд го изедначи резултатот, но се чини после ситуација…