Дома Македонски спорт Фабрицио Романо: Готово е – Димитриевски има нов клуб!

Фабрицио Романо: Готово е – Димитриевски има нов клуб!

Голманот на македонската фудбалска А репрезентација, Столе Димитриевскиод следната сезона ќе ги брани боите на Валенсија.

Ова не е потврдено од клубот, но добро познатиот новинар и експерт за фудбалски трансфери, Фабрицио Романо на социјалните мрежи објави дека нашиот чувар на мрежата потпиша договор на четири години, до јуни 2028 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Готово: Јувентус договори големо засилување

Јувентус постигнал договор со Астон Вила за трансфер на бразилскиот репрезентативец, Дагла…