Дома Фудбал Италија Уште еден клуб во Серија А доби нов тренер

Уште еден клуб во Серија А доби нов тренер

Фудбалскиот клуб Верона го назначи Паоло Занети за нов шеф на стручниот штаб, официјално потврди членот на италијанската Серија А.

Занети го наследи Марко Барони кој пред неколу дена беше промовиран во Лацио.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Договорот меѓу Верона и 41-годишниот Занети беше потпишан на една година, со можност за продолжување на истиот период.

Занети во својата тренерска кариера беше тренер на Судитирол, Асколи, Венеција и Емполи.

Верона минатата сезона заврши на 13. место во Серија А и во наредната повторно нивна главна цел ќе биде опстанокот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…