Дома Фудбал Уште еден доказ дека Лео Меси е и повеќе од „ВОНЗЕМЈАНИН“ (ВИДЕО)

Уште еден доказ дека Лео Меси е и повеќе од „ВОНЗЕМЈАНИН“ (ВИДЕО)

Барселона во дербито од 13. коло во шпанската Примера, одигра нерешено 1:1 со Атлетико Мадрид.

Гостите успеаа да избегнат пораз со помош на опструираниот херој, но повторно во центарот на вниманието беше Лео Меси.

Аргентинецот беше асистент кај погодокот на Дембеле, но успеа да направи еден неверојатен потег.

Со глава прими тешка топка на средината на теренот, зад грб го сочека Луис Филипе и кога се чинеше дека „Пулга“ е во безизлена ситуација, успеа да ја проструи топката низ нозете на Бразилецот свртен со грб кон него.

Погледнете го фантастичниот дриблинг:

https://www.youtube.com/watch?v=pUWzjL_vC6U

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…