Дома Останати Тенис Урнебесно: Погледнете како Кинези сушат тениски терен (ВИДЕО)

Урнебесно: Погледнете како Кинези сушат тениски терен (ВИДЕО)

Oваа недела се играа неколку тениски турнири во Кина.

Еден од нив беше оној во женска конкуренција во Женгжу, а на крајот Чешката тенисерка Каролина Плишкова во финалето беше подобра од Петра Мартиќ со 6:3, 6:2.

Во текот на неделата организаторите имаа проблем со дождот, оа неколку пати мораа да го сушат теренот за тој да биде спремен за игра.

Така Кинезите на еден меч одлучија на навистина необичен начин да се обидат да го исушат теренот. Не изгледа малку примитивно?

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓоковиќ се потсети на своите почетоци и објави видео кое стана ХИТ (видео)

Новак Ѓоковиќ денес е најдобар тенисер на светот и објави интересно видео од своите почето…