Дома Луд Спорт УРНЕБЕСНО: Видете го лудото славје на Зинченко (видео)

УРНЕБЕСНО: Видете го лудото славје на Зинченко (видео)

0

Репрезентативците на Украина синоќа ја победија Португалија со 2:1 на домашен терен и обезбедија пласман на ЕУРО 2020.

После последниот свиреж започна големото славје на Украинците, но она што го правеше Зинченко е апсолутен хит.

Ѕвездата на Манчестер Сити еуфорично се радуваше, влегуваше во кадар од студиото во живо, па денес е апсолутен хит на социјалните мрежи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Барса и ПСЖ ја спремаат најскапата трампа во историјата

Барселона нема среќа со скапите засилувања во последно време. Минатото лето плати 120 мили…