Дома Фудбал Останато Урнебесно видео: Нејмар му го „спаси животот“ на Алвес

Урнебесно видео: Нејмар му го „спаси животот“ на Алвес

Овие денови фудбалерите се со своите репрезентации, па така и Бразилците.

Бразил вчера играше пријателски натпревар против Колумбија кој заврши без победник 2:2. Во овој натпревар одличен настап имаше Нејмар кој запиша гол и асистенции.

Дека Нејмар е одлично расположен покажа и една ситуација со Дани Алвес во кој изгледаше како да му го спасил животот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Вчера за Борусија покрај Халанд блесна и уште една млада ѕвезда (ВИДЕО)

Не се случува често во било кој спорт после успешниот татко и синот да тргне по неговите с…