Дома Видео Урнебесна реклама за патиките „Југопластика“: Шампионот пред тренинг јаде – ајвар и ќебапи ?

Урнебесна реклама за патиките „Југопластика“: Шампионот пред тренинг јаде – ајвар и ќебапи ?

Германската компанија „Адидас“ минатата недела најави дека ќе започне со производство на колекција патики во чест на поранешниот трикратен европски шампион.

Главна улога во рекламата е Пашко Томиќ кој беше член на таа генерација и учествуваше во освојувањето на трите титули во Купот на европските шампиони.

Рекламата е навистина урнебесна и во неа се прикажува како во тоа време се однесувал еден европски шампион. Пред тренинг јадел ќебапи со ајавар, но тоа не му прави никаков проблем. Се е добро додека не промаши…Тогаш знае и да опцуе.

Погледнете:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Каква трансформација: Харден преку ноќ остана без стомак

Џејмс Харден имаше историско деби во дресот на Бруклин Нетс со трипл-дабл учинок во победа…