Дома Видео Уникатно видео: Сите 873 гола на Роналдо на едно место 🎥

Уникатно видео: Сите 873 гола на Роналдо на едно место 🎥

Португалецот Кристијано Роналдо фудбалската кариера ја започна во 2002 година во дресот на Спортинг Лисабон.

Поминаа повеќе од 20 години, а неговата кариера и понатаму трае, а португалскио ас се стекна со статус на фудбалска икона и еден од најдобрите на сите времиња, за многумина и најдобар.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


По почетоците во Спортинг го носеше дресот на гиганти како Манчестер Јунајтед, Реал Мадрид и Јувентус, додека денес е член на Ал Наср од Саудиска Арабија каде што исто така игра одлично. Изминатата година иако веќе има 39 години Роналдо ја заврши како најдобар стрелец на клупски план постигнувајќи 54 гола и така зад себе ги остави помладите колеги како Халанд и Мбапе.

Сега на социјалните мрежи се појави и видео кое трае скоро три часа и во него се прикажани сите 873 гола на Роналдо во кариерата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Teн Хаг бил шокиран со барањето на фудбалерите по поразот од Фулам

Манчестер Јунајтед никако не успева да се врати на славните победнички патеки кога овој кл…