Дома Фудбал Италија Ултрасите на Интер пред дербито со Рома се сретнале со тренерот Инзаги

Ултрасите на Интер пред дербито со Рома се сретнале со тренерот Инзаги

Денес со почеток од 18:00 часот Интер ќе игра против Рома во дербито во Серија А.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓„Нероаѕурите“ имаат три порази во последните седум натпревари и притисокот врз нив сигурно се зголемува.

„Кориере дело Спорт“ пренесува дека ултрасите на Интер пред овој натпревар имале средба со тренерот Инзаги. На средбата се зборувало за лошиот старт на сезоната за кој зборувал Инзаги, а тие сакале да го искажат значењето за дуелот со Рома.

Ултрасите на Интер прстот за лошите резултати повеќе го имаат вперено кон тренерот отколку кон играчите и тренерот на кои им ја даваат поддршката. Ваквата средба според нив може да биде и дополнителна мотивација.

Инаку, Интер пораз од Рома нема уште од февруари 2017 година и во овој натпревар сигурно дека ги посакуваат трите бода.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Косово на подарок ќе добие стадион од Катар

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! По Мундијалот во…