Дома Фудбал Ужас: Кансело добива смртни закани кон неговата ќерка!

Ужас: Кансело добива смртни закани кон неговата ќерка!

Барселона загуби од ПСЖ во реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампиони (ЛШ) и беше елиминирана од елитното натпреварување.

Еден од најкритикуваните по поразот на каталонскиот гигант е Жоао Кансело кој направи пенал и го најави распадот на Барселона.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Кансело поминува низ вистински пекол по дербито со ПСЖ, затоа што навивачи го навредуваат и му се закануваат.

„Општеството во кое живееме денес е многу болно. Навивачи на социјалните мрежи ѝ посакуваат смрт на мојата неродена ќерка. Такво нешто не смее да се случува“, кажа Кансело.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…