Дома Видео Удри дете со рекет на трибините на Ролан Гарос и доби само парична казна 🎥

Удри дете со рекет на трибините на Ролан Гарос и доби само парична казна 🎥

Ирина Камелија Бегу заработи само парична казна за инцидентот од второто коло на Ролан Гарос каде што ја совлада Екатерина Александрова.

Пред крајот на третиот сет кога изгуби гем на свој сервис Бегу лута го фрли рекетот, а тој се одби и удри дете на трибините. Се очекуваше да добие казна уште на самиот меч, но судијата не мислеше, а противничката Александрова по мечот збесна што и беше дозволено на ромката да игра.

Бегу заработи само казна за неспортско однесување и ќе мора да плати 10.000 евра. Чудно е што за вакво нешто не беше дисквалификувана.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Maнгупскиот сервис од под нога со кој Калин Ивановски го заврши мечот со Пачеко 🎥

Македонскиот тенисер Калин Ивановски денес експресно го победи Мексиканецот Пачеко Мендез …