Дома Фудбал Репрезентации Убави вести од Загреб: Македонскиот „лав“ Адеми доби уште едно „лавче“!

Убави вести од Загреб: Македонскиот „лав“ Адеми доби уште едно „лавче“!

Maкедонскиот репрезентативец Аријан Адеми денес доби прекрасни вести – по вторпат стана татко!


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Сопругата на Адеми на свет му донесе уште едно машко дете откако пред две години го доби синот Адријан.

Приватниот живот е нешто кое Адеми го држи настрана од јавноста. Заедно со својата партнерка Адеми е шест години.

Инаку во овој момент тој е надвор од терените поради повредата на грбот поради и која ги пропушти последните два натпревари на Македонија во кои игравме против Грузија на гости и Бугарија дома.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

На поранешните функционери на Јувентус им се заканува затвор

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Голем скандал го…