Дома Фудбал Англија Тухел: Канте е нашиот Салах

Тухел: Канте е нашиот Салах

Менаџерот на Челзи, Томас Тухел изјави дека третото место во Премиер лигата е „чудо“, ако се земе предвид дека поголемиот дел од сезоната играле без Нголо Канте.

Тухел истакна дека Канте е најважниот играч на Челзи и го спореди со Мохамед Салах од Ливерпул.

„Канте е нашиот клучен, клучен играч. Такви играчи треба да се секогаш на терен, а тој одигра само 40% од натпреварите, па сметам дека е чудо што сме на третото место. Тој е нашиот Салах, тој е нашиот Де Брујн, тој е нашиот Мбапе“, изјави Тухел.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Се откриваат детали: Незадоволството на Лукаку во Челзи започнало на 31. декември

Ромелу Лукаку пред една година стигна како големо засилување во Челси за 120 милиони евра,…