Дома Фудбал Репрезентации Три репрезентации суспендирани поради мешање на политиката во спортот

Три репрезентации суспендирани поради мешање на политиката во спортот

Светската куќа на фудбалот, ФИФА денес на конгресот кој се одржува во Доха донесе одлука за суспензија на три репрезентации поради мешањето на политиката во фудбалот.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Со последици ќе се соочат репрезентациите на Пакистан, Зимбабве и Кенија. Овие три селекции ќе нема да можат да играат натпревари во наредниот период. Суспензијата на ФИФА е на неодредено време и ќе биде тргната кога проблемите ќе се решат.

Двете африкански селекции и едната азиска покрај суспензијата ќе добијат и парични казни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…