Дома Топ вести ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Атлетико потврди ново засилување од 24 милиони евра!

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Атлетико потврди ново засилување од 24 милиони евра!

Нашата редакција секој ден навремено ве известува за сите случувања на трансфер пазарот.

-ВЕСТ НА ДЕНОТ: Матијас де Лихт утрово пристигна на лекарски прегледи во Торино, а потоа ќе стави потпис на 5-годишен договор со Јувентус (ОВДЕ).

-БОМБА: Милан започнал преговори за трансфер на Лука Модриќ. Неговиот агент Владо Лемиќ вчера беше во Милано на средба со Малдини и Бобан (ОВДЕ).

-Официјално: Јувентус го договори трансферот на младиот талент на Лион, Хамза Рафија (ОВДЕ).

-Реал Мадрид е се подалеку од Пол Погба, откако Манчестер Јунајтед постави цена од 200 милиони евра за Французинот (ОВДЕ).

-Рома го договори трансферот на Џордан Верето од Фиорентина. „Волчицата“ за неговиот потпис ќе плати 19 милиони евра.

-Готово: Даниеле де Роси ја прифати понудата од Бока Јуниорс и кариерата ќе ја продолжи во Аргентина (ОВДЕ).

-Интер испрати нова понуда за Ромелу Лукаку од 60 милиони евра плус 10 милиони како бонуси. Преговорите не течат лесно бидејќи „црвените ѓаволи“ бараат 80 милиони евра за напаѓачот.

-БОМБА: Нејмар очајно сака да замине од ПСЖ, па покрај Барса, се понудил уште на 4 други европки гиганти (ОВДЕ).

-Де Лаурентис го потврди трансферот на Елмас. Познато кога Македонецот ќе потпише за Наполи (ОВДЕ).

-Атлетико Мадрид договори уште едно големо засилување во одбраната. Ќе плати 30 милиони евра за поранешниот играч на Реал Мадрид, Марио Хермосо.

-Ангентот Мино Раиола објасни зошто Матијас де Лихт го избра Јувентус (ОВДЕ).

-Меси го блокирал трансферот на левиот бек Жуниор Фирпо од Бетис поради расправија во минатото (ОВДЕ).

-Арсенал договори две големи засилувања (ОВДЕ).

– Како Де Лихт заврши во Јувентус? -За се пресудил еден отказ во погрешно време! (ОВДЕ)

– Oфицијално: Падна рекорд во Вест Хем! Клубот го претстави Себастијан Халер вреден 45 милиони фунти! (ОВДЕ)

– Барселона се откажала од Де Лихт зошто немал доволно потенцијал!? (ОВДЕ)

Левандовски испрати порака до управата на Баерн: Потребни се уште трансфери, без засилувања не се освојува Лигата на шампионите.

– Бока му спрема спектакуларен пречек на Де Роси! (ОВДЕ)

– Дeнес се појави информација дека Азар му предложил на Перез во Мадрид да го доведе Садио Мане (ОВДЕ).

Икарди му поставил рок на Јувентус! (ОВДЕ)

– Шпанскиот новинар и пријател на Модриќ, Висенте Аспиртате за потенцијалниот трансфер на Хрватот: Не е невозоможно, постои опција Милан да го доведе Модриќ на позајмица!

– 20 годишниот Талисон Пинто Гонцалвес од Сантос би требало да пристигне во Барселона како слободен играч. Најверојатно ќе потпише договор на три години.

Лукаку денес допатува со тимот на натпреварот, но сепак иако скоро сите играчи добија шанса Белгиецот беше изоставен. Не доби шанса ниту во натпреварот против Перт Глори и ова е само уште еден показетел дека многу веројатно нема да биде играч на Јунајтед следната сезона.

– ГОТОВО: Киеран Трипие ги помина лекарските прегледи се чека само потписот со Атлетико Мадрид!

Maлком сака да ја напушти Барселона, засега фаворити за неговиот потпис се Евертон и Тотенхем.

– Eве ја официјалната потврда! Киеран Трипие е нов играч на Атлетико Мадрид! (ОВДЕ)

– Шпански „АС“ пишува дека Барселона повеќе не е сигурна дали сака да посериозно да тргне по враќање на Нејмар.

– Oфицијално: Жан Мишел Сери е нови грач на Галатасарај. Пред само една година Фулам за него плати 30 милиони евра.

– Островските медиуми пренесуваат дека Евертон покажал интерес за ангажман на Марио Манџукиќ од Јувентус.

-Трансферот на Марко Рог е се поблиску до реализација во, а тоа значи дека поблиску е и Елмас до Наполи. Македонскиот фудбалер чека да се комплетира трансферот на Рог и да стави потпис на договор со Наполи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Витсел паднал по скали во својот дом, па ќе го пропушти клучниот натпревар во ЛШ

Проблеми за Борусија пред клучниот натпревар во Лигата на шампионите. Во натпреварот од по…