Дома Останати Авто Мото Трагедија: Загина еден од најталентираните мотоциклисти во Европа

Трагедија: Загина еден од најталентираните мотоциклисти во Европа

Тажни вести доаѓаат од Шпанија откако на трка во Алканиз загина еден од најталентираните мотоциклисти во Европа.

Станува збор за 14-годишниот Уго Милан, кој  ја изгубил контролата врз својот мотор, а на него налетал мотоциклистот Милан Павелец од Полска, па се здоби со тешки телесни повреди.

Веднаш бил пренесен со хеликоптер во болницата во Сарагоса, но таму само била констатирана смрт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

На кого играат големите ѕвезди Раде Шербеџија и Милош Биковиќ?

Ни тие не ги пропуштаат најголемите квоти на свет во Mozzart. Секој ден букмејкерите во Mo…