Дома Останати Трагедија го погоди спортот: Во сообраќајка загина поранешен УФЦ борец

Трагедија го погоди спортот: Во сообраќајка загина поранешен УФЦ борец

Некогашниот УФЦ борец, Џин Ерера го загубил животот во сообраќајна несреќа. Несреќата како што пренесуваат медиуми се случила на Флорида.

Ерера со својот мотоцикл со голема брзина удрил во друго возило, а потоа и во заштитната ограда, по што паднал и го загубил животот.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Овој борец кариерата ја запична во 2011 година и дел од УФЦ беше до 2016 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ тренира на трева – ќе игра на Вимблдон!?

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра на Олимписките игри во Париз, но се надева дека ќе …