Дома Македонски спорт Трагедија го погоди македонскиот спорт: Почина млад кикбоксер

Трагедија го погоди македонскиот спорт: Почина млад кикбоксер

Taжна вест го погоди денес македонскиот спорт. Почина младиот кикбоксер Марко Тодоров.

Тодоров во својата кратка кариера освои бројни медали и важеше за еден од најнадежните кикбоксери кај нас.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


На социјалните мрежи денеска од 23-годишниот Тодоров се збогува неговото семејство и неговите најблиски.

Утре во 13:30 часот во капелата 1 во Бутел најблиските ќе го испратат последниот поздрав до Марко.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…