Дома Фудбал Топка со очи, па спектакуларен гол од слободен: Кога Меси е расположен одбрана нема! (ВИДЕО)

Топка со очи, па спектакуларен гол од слободен: Кога Меси е расположен одбрана нема! (ВИДЕО)

Лионел Меси вечерва повторно прави чуда!


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓



Кога Меси е расположен тогаш одбрана нема! Барселона вечерва игра против Ваљадолид и води со 3:1 најмногу благодрение на Меси.

При резултат 1:1 Меси прво испрати една „топка со очи“ до Артуро Видал, а потоа во 34-тата минута со спектакуларен гол од слободен удар зголеми на 3:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Ливерпул добива богати арапски сопственици

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Покрај Манчестер…