Дома Фудбал Останато Тимот победи 27:0, па тренерот доби отказ!

Тимот победи 27:0, па тренерот доби отказ!

Тренер доби отказ, бидејќи неговите фудбалери триумфирале на натпреварот со 27:0.

Екипата на Инвиктазуро го совлада составот на Марина Калчо со еден неверојатен резултат, а тоа не им се допаднало на луѓето од раководството на клубот.

„Бевме изненадени и тажни кога слушнавме дека нашиот јуниорски тим ја победил Марина калчо со 27-0. Вредностите на младинскиот фудбал се во спротивност со тоа. Противникот мора да го почитувате, а тоа не се случи овој пат“, порачаа од клубот.

На крајот се извинија од победничкиот клуб за високиот пораз, а тренерот доби отказ затоа што е срамно да се понижи противник на ваков начин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Јувентус и официјално го претстави резервниот дрес 🎥

Јувентус и официјално го претстави резервниот сет на дресови за следната сезона, се чини д…