Дома Тикет на денот Тикет на денот (четврток, 08.06.2023)

Тикет на денот (четврток, 08.06.2023)

tiket na denot

Денес во центарот на вниманието се баражите каде што ќе се игра за Европа, опстанок или влез во повисок ранг. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Спарта – Твенте – ГГ3+ @ 2.05 во Mozzart.

Двомечот помеѓу Твенте и Спарта од Ротердам ќе донесе одговор на прашањето за тоа кој ќе биде последен патник за Европа од холандската Ередивизија. Овие два тима ги зазедоа петтото, односно шестото место после регуларниот дел од сезоната, а Твенте во ½ финалето го елимнираше Херенвен со две победи, додека Спарта беше поуспешна од екипата на Утрехт. Тимот од Ротердам имаше повеќе компликации со Утрехт, но како и да е стигнаа до овој дел. Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па типуваме ГГ3+ со квота 2.05 во Mozzart.

СЈК – ВПС – 1&0-3 гола @ 2.00 во 22Bet


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Последниот натпревар од вонредното коло во финска се игра во Сеинајоки. Домаќините се најпријатното изненадување во досегашниот тел од првенството и тоа што се наоѓаат зад Хелсинки и Купс е поради фактот што имаат три натпревари помалку. СЈК од 9 натпревари собра 1 бод и нивната одбрана е дефинитивно најдобра. ВПС е последнопласиран тим на табелата и даде само пет гола, а има освоено шест бода. Овде очекуваме победа за домаќините и мал број погодоци. Нашиот предлог тип е 1&0-3 гола со квота 2.00 во 22Bet.

Алавес – Еибар – 1 @ 2.20 во Bet365

Изгледа дека Еиабр и оваа сезона нема да го исполни планот за повраток во елитата. Во минатата година го испушти пласманот кога во последното коло доживеа пораз од тим кој веќе беше елиминиран, а потоа и во баражот не се снајдоа најдобро. Сега повторно играат плејоф бидејќи завршија на 5-то место на табелата. Алавес од друга страна игра одлично на домашен терен и нема пораз на последните 10 дуели на својот стадион, па овде веруваме дека повторно ќе запишат победа. Наш предлог е 1 со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.02

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (петок, 19.07.2024)

Moже да кажеме дека денес започнува новата фудбалска сезона. Започнуваат повеќе европски л…