Дома Тикет на денот Тикет на денот (среда, 03.03.2021)

Тикет на денот (среда, 03.03.2021)

Денешната понуда е фантастична, па искрено и немавме проблеми при изборот на натпревари за тикет на денот.

Кристал Палас – Манчестер Јунајтед – 2/2 @ 2.10 во 1xBet

Во Англија не очекуваат доста интересни дуели, а еден од нив ќе биде натпреварот каде што Кристал Палас ќе го дочека Манчестер Јунајтед. Гостите го прифатија фактот дека за титула ќе мора да почекаат уште една сезона, па сега се фокусираа на обезбедување пласман во ЛШ. Јунајтед нема пораз на последните шест кола, а во неделата изиграа без голови против Челзи. Во првиот натпревар од сезоната, Кристал Палас славеше на Олд Трафорд, па сега веруваме дека Јунајтед ќе сака да им врати за тоа. Типуваме 2/2 со квота 2.10 во 1xBet.

Лајпциг – Волфсбург – 0-2 @ 1.94 во Bet365

Покрај дуелот на двете Борусии, ова е дерби ¼ финалето од германскиот Куп. Лајпциг ги помина сите препреки во натпреварот со Менхенгладбах. Губеше 2-0, но потоа успеа да постигне три гола и да победи на тој натпревар. Баварците во Бундеслигата се повторно фаворити за титула, а во германскиот Куп таа улога ја има токму тимот на Лајпциг. Сепак ова ќе биде доста тежок натпревар бидејќи Волфсбург во последните седум кола имаат шест победи и едно реми. Како и да е, овде очекуваме мал број голови и типуваме 0-2 гола со квота 1.94 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.07

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
  • Тикет на денот (среда, 14.04.2021)

    Вечер ќе ги дознаеме уште двете екипи кои ќе патуваат во ½ финалето од ЛШ, а покрај тоа на…
  • Тикет на денот (вторник, 13.04.2021)

    Вечер ќе ги дознаеме имињата на двата полуфиналисти во ЛШ. На програмата се реванш дуелите…
  • Тикет на денот (12.04.2021)

    Вчера тикетот на денот ни беше добитен, а и денес имаме солидна понуда, па се надеваме дек…
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (среда, 14.04.2021)

Вечер ќе ги дознаеме уште двете екипи кои ќе патуваат во ½ финалето од ЛШ, а покрај тоа на…