Дома Тикет на денот Тикет на денот (понеделник, 25.09.2023)

Тикет на денот (понеделник, 25.09.2023)

tiket na denot

Денес понудата е нешто послаба за разлика од изминатите денови, но сепак тоа не значи дека ќе ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Спортинг Лисабон – Рио Аве – 1&0-3 @ 2.05 во Mozzart

Спортинг Лисабон својот прв натпревар во рамките на групната фаза од Лига Европа го изиграа во четвртокот и тоа на гостувањето во Австрија кај Штурм од Грац, па успеаа после пресврт да стигнат до трите бода. Во домашното првенство започнаа фантастично и од пет изиграни кола стигнаа до 4 победи и едно реми. Рио Аве пак спротивно од нив започна катастрофално во новата сезона и моментално се на 13-то место со 5 освоени бод. Овде очекуваме победа за домаќините и натпревар без многу погодоци. Типуваме 1&0-3 гола со квота 2.05 во Mozzart.

Тенерифе – Еспањол – ГГ @ 2.10 во 22Bet


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Во рамките на 7-то коло од шпанската Сегунда се сретнуваат екипите на Тенерифе и минатогодишниот учесник во Ла Лига, екипата на Еспањол. Тимот од Тенерифе одлично го отвори првенството и после 5 изиграни кола забележаа 4 победи и само еден пораз. Вториот пораз во сезоната го доживеаа во минатото коло кога Спортинг Хихон ги совлада на домашен терен со резултат 2-1. Еспањол пак после само една година повторно се пресели во втората лига и за нив целта е експресен повраток во елитата. Ние овде типуваме ГГ со квота 2.10 во 22Bet.

Рапид Букурешт – Клуж – 2 @ 2.60 во Bet365

Овие две екипи одлично влегоа во новиот шампионат. Рапид досега изигра 9 првенствени натпревари и моментално има 4 победи, 3 реми и два порази со 15 освоени бода и ја преземаат четвртата позиција на табелата. Екипата на Клуж во минатата сезона остана без титула, но сега има повторно големи амбиции. Серија од 4 победи сигурно им влева доста самодоверба пред овој натпревар, а податокот кој зборува дека во минатата сезона ниту еднаш не успеаа да го совладаат овој противник им дава и повеќе мотив. Типуваме 2 со квота 2.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 11.13

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (понеделник, 11.12.2023)

Денес имаме нешто послаба понуда. Тоа се должи на фактот што Скандинавците ги завршија сво…