Дома Тикет на денот Тикет на денот (понеделник, 22.02.2021)

Тикет на денот (понеделник, 22.02.2021)

Пред нас е нешто послаба понуда, но то е не е причина за да не составиме тикет. Некои имаа успешен викенд, а некои не, па еве тикет за поправка на грешките од викендот.

Брајтон – Кристал Палас – 1&0-3 @ 2.43 во 1xBet

Галебите се во одлична форма и сега е вистинска прилика, додека се во налет да направат одлучувачки чекор кон опстанокот во елитата. Брајтон е без пораз во последните шест кола, што не се случило многу оддамна да се толку долго без пораз. Кристал Палас изгуби на двата претходни натпревар, па може да кажеме дека не се во кој знае каква форма. Ние овде очекуваме Брајтон да доминира, но притоа и не очекуваме премногу голови. Коефициентот за 1&0-3 гола изнесува 2.43 во 1xBet.

Осасуна – Севиља – ГГ 2.07 во Bet365

Во Памплона не очекува интересен натпревар. Домаќините со две врзани победи се тргнаа од опасната зона и растеретено влегуваат во овој натпревар. Андалузијците доаѓаат во овој познат град со желба да го задржат местото кое води во ЛП.Севиља е на четвртото место, но Сосиедад им се доближува, па сега же сакаат да се оддалечат, но наше е да погледнеме дали Осасуна ќе се сложи со тоа. Овде во најмала рака очекуваме по еден гол на двете страни со квота 2.07 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.03

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (среда, 03.03.2021)

Денешната понуда е фантастична, па искрено и немавме проблеми при изборот на натпревари за…