Дома Тикет на денот Тикет на денот (петок, 09.06.2023)

Тикет на денот (петок, 09.06.2023)

tiket na denot

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Влеговме во период каде што понудата за обложување и не е толку богата. Денес на терен имаме неколку лиги, па од нив ќе се обидеме да издвоиме неколку натпревари и да ви ги претставиме во форма на тикет на денот.

Динамо Минск – Динамо Брест – 1&0-3 @ 2.10 во Mozzart

Великанот од Минск имаше лоша претходна сезона и заврши на 4-та позиција на табелата. ОВаа година започнаа многу посериозно и после 10 изиграни кола се наоѓаат на врвот на табелата. Динамо од Минск освои 25 бода, а прв пратитетл им е тимот на Неман од Гродн со два бода помалку. За противник го имаат овој пат тимот на Динамо од Брест кој е далеку од врвот на табелата, па во моментов се наоѓаат на 11-та позиција со само седум бода. Судејќи според квалитетот на овие две екипи, домаќинтие се поблиску до победа и типуваме 1&0-3 гола со квота 2.10 во Mozzart.

Дрогеда – Ст. Патрикс – 2&2+ @ 2.45 во 22Bet

Гостите од Даблин се во одлична форма и на овој натпревар влегуваат со 4 врзани триумфи. Победија многу посериозни екипи во тој интервал, а најзначаен триумф им беше оној во минатото коло кога го победија Дери Сити на домашен терен со 4-1. После таа победа, гостите се наоѓаат на второто место и имаат четири бода помалку од Шамрок. Од друга страна Дрогеда не може да се пофали со добри резултати бидејќи изгубија на претходните два натпревари, прво од Корк, а потоа и од Шелбурн. После тие натпревари, екипата на Дрогеда падна на 9-то место, а таа позиција на крајот на сезоната носи само пласман во баражот за опстанок. Наш предлог на овој натпревар е 2&2+ со квота 2.45 во 22Bet.

Луксембург – Малта – 1 @ 1.60 во Bet365

Ова е пријателски натпревар кој се игра во склоп на припремите за квалификациите за наредното ЕУРО. Во претходниот квалификациски циклус, за различните натпреварувања, селекцијата на Луксембург забележа многу подобри резултати за разлика од Малта. Дури успеаа да победат и некои сериозни репрезентации, а играа одлично и во лигата на Нации. Луксембург започна со реми против Словачка во квалификациите за ЕУРО 2024, а Малтта пак ги изгуби двата натпревари во својатта група. Како што и претходно кажавме, селекцијата на Луксембург е фаворит на овој натпревар, па очекуваме да победат без поголеми проблеми. Типуваме 1 со квота 1.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.23

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (петок, 29.09.2023)

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Денес е само вовед во…