Дома Тикет на денот Тикет на денот (вторник, 26.09.2023)

Тикет на денот (вторник, 26.09.2023)

tiket na denot

Во наредните три дена нема натпревари од европските купови, но затоа имаме вонредно коло во две јаки лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Истанбулспор – Галатасарај – 2&2+ @ 1.60 во Mozzart

Само три екипи се уште немаат победа во новата сезона од турската Супер лига. Една од нив е Исанбулспор, но треба да се нагласи дека досега имаат изиграно само четири натпревари и имаат два заостанати натпревари. Едниот им е овој против Галатасарај кој  беше одложен поради настапот во ЛШ каде што Турците изиграа реми против Копенхаген со резултат 2-2. Галатасарај веруваме дека има капацитет да го надигра тимот на Истанбулспор и затоа типуваме 2&2+ со квота 1.60 во Mozzart.

Венеција – Палермо – 0-2 @ 1.75 во 22Bet


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Стартот на сезоната во Серија Б беше добар и за едните и за другите. Венеција има два бода повеќе од Палермо, но и натпревар повеќе. Венеција се уште нема пораз, покрај три победи имаат и три реми, а за 540 минути примија само два погодоци. Ист број голови прими и Палермо на пет натпревари. Тие победија три пати, а по еднаш ремизираа и изгубија. Тој пораз го доживеаа во минатото коло бидејќи во петокот во Палермо бидејќи ги победи Косенца со минимален резултат. Овде повторно очекуваме минимален број на голови и типуваме 0-2 гола со квота 1.75 во 22Bet.

Оксер – Анеси – 1 @ 1.60 во Bet365

Гостите неочекувано останаа во Лига 2 и тоа само поради одлуката на фудбалскиот сојуз. Сепак успеаа брзо да се навикнат на тој факт и после 7 кола имаат сосема солидни 10 бода на своето салдо. Нив главната цел им е да не се повтори минатата сезона каде што завршија во црвената зона. За Оксер е единствено важно да направат обид за да се вратат во елитата, но и тоа нема да биде лесна задача со оглед на големата конкуренција. Сепак овде домаќините се издвојуваат како поквалитетни и очекуваме лесна победа за нив. Наш предлог е 1 со квота 1.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.48

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (понеделник, 11.12.2023)

Денес имаме нешто послаба понуда. Тоа се должи на фактот што Скандинавците ги завршија сво…