Дома Видео Тешко е да се објасни: Што сакаше Вокер со ваков изведен аут?! 🎥

Тешко е да се објасни: Што сакаше Вокер со ваков изведен аут?! 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Манчестер Сити вчера го победи Челзи со 0:1, а во првото полувреме со интересен момент во центарот на вниманието се најде Кајл Вокер.

Иако Бернардо Силва беше блиску до Вокер тој силно ја фрли топката од аутот кон својот соиграч. Португалецот само се наведна за да не го удри и топката заврши во посед на Челзи.

Навистина е тешко да се објасни што сакаше Вокер со овој потег.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Девојката на Пике бегаше од новинарите, па се удри во билборд 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Во последно време Же…