Дома Фудбал Англија Тен Хаг со ултиматум до Онана: Уште една грешка и на клупа

Тен Хаг со ултиматум до Онана: Уште една грешка и на клупа

Вчера Манчестер Јунајтед испушти два гола предност против Галатасајар и одигра реми 3:3, а еден од главните виновници е голманот Андре Онана.

Онана ова лето пристигна на „Олд Трафорд“ од Интер за 55 милиони евра, но не ги оправдува очекувањата.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Камерунаецот направи неколку големи киксови оваа сезона. Поради оваа причина тој по мечот бил предупреден од менаџерот Ерик Тен Хаг, кој му се заканил дека ако направи уште една грешка, ќе го пресели на клупата.

Втор голман на Јунајтед е турскиот чувар на мрежата Алтај Бајандер, кој се очекува да го преземе неговото место. Турскиот голман беше купен од Фенербахче за да биде втор голман, но наскоро може да го седне Онана на клупа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Зидан: Јамал е уникатен фудбалер, би го довел во Реал Мадрид

Зинедин Зидан го коментираше настапот на Ламин Јамал на ЕП, кој со 16 години ги собори сит…