Дома Трансфер зона Тен Хаг го сака дефанзивецот на Наполи

Тен Хаг го сака дефанзивецот на Наполи

Дефанзивецот Ким Мин пристигна ова лето во Наполи и се покажа како одличен трансфер на италијанскиот клуб.

Наполи за неговиот потпис му плати на Фенербахче 18 милиони, а Ким Мин одлично го замени Кулибали и се покажа во одлично светло.

Кореецот го привлече вниманието на Манчестер Јунајтед кој сака да го доведе на „Олд Трафорд“ уште во јануари.

Меѓутоа, Наполи сигурно нема да се откаже од него на средина од сезоната, па трансферот е можен само на крајот на сезоната.

Меѓутоа, италијанскиот клуб за неговата слобода ќе бара најмалку 50 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи му го нуди Канте на Арсенал

Францускиот репрезентативец Нголо Канте во зимскиот преоден рок би можел да го напушти Чел…