Дома Останати Тајгер Вудс тешко повреден во сообраќајна несреќа🎥

Тајгер Вудс тешко повреден во сообраќајна несреќа🎥

Легендарниот голф играч Тајгер Вудс се здобил со потешки повреди, во сообраќајката која се случила денеска во Лос Анџелес.

45-годишниот Вудс бил сам во автомобилот кој при голема брзина излетал од регионален пат. По страотната несреќа пожарникари го ваделе од автомобилот, па веднаш е префрлен во клинички центар каде во моментов докторите се борат за неговиот живот.

Вудс моментално е во операциона сала и докторите му ги оперираат нозете, кои претрпиле најмногу повреди во несреќата.

Во инцидентот не учествувале други возила, а автомобилот од непознати причини се превртел.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Битка за Рим: „Вечните ривали“ играат дерби кое може да биде клучно за европските амбиции!

Вечните ривали Рома и Лацио ќе бијат битка на „Стадио Олимпико“ во сабота. Познатото „Дерб…