Дома Фудбал Англија Талентот на Јунајтед доби нов договор со 10 пати поголема плата

Талентот на Јунајтед доби нов договор со 10 пати поголема плата


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


19-годишниот лев бек на Манчестер Јунајтед, Брендон Вилијамс потпиша нов договор со клубот, откако оваа сезона дебитираше за првиот тим.

Договорот е за 4 плус дополнително една година, а Вилијамс доби покачување на платата за 10 пати. До сега тој добиваше 4.000 фунти неделно, а со новиот договор неделно ќе заработува 40.000 фунти.

Вилијанс е дел од академијата на „црвените ѓаволи“ од 7-годишна возраст, а оваа сезона запиша 33 настапи за првиот тим.

„Брендон одигра одлична дебитанска сезона и сите во клубот сме среќни што потпиша нов договор. Овој договор е доказ за неговата упорна работа и прогресот кој го имаше“, истакна Солскјер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Наполи и Де Лаурентис под истрага за сомнителни трансфери!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Наполи и сопственикот…