Дома Останати Ракомет Тага во регионот: На само 32 години почина поранешен репрезентативец

Тага во регионот: На само 32 години почина поранешен репрезентативец

Во регионот одекна тажна вест од Црна Гора. На само 32-години почина поранешниот ракометен репрезентативец на оваа земја, Филип Јоќиќ.

Низ кариерата беше дел и од јуниорските репрезентации од 2013-та до 2016-та година. Подоцна го носеше дресот и на сениорската селекција под водство на Зоран Кастратовиќ и Љубомир Обрадовиќ.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Растеше во Данска како дете на црногорски иселеници, а неколку пати помагаше во ракометните клубови Црна Гора – Берана и Комово.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Легендата на хрватскиот ракомет и екс-играч на Металург се врати „дома“

Tимот на Загреб објави дека се засилува со искусниот Златко Хорват. Легендарното крило се …