Дома Фудбал Германија Суспендиран соиграчот на Чурлинов кој играл под лажно име

Суспендиран соиграчот на Чурлинов кој играл под лажно име

Напаѓачот на Штутгарт Силас Катомп Мвумпа (22) е суспендиран и парично казнет од страна на Фудбалскиот сојуз на Германија затоа што играл под лажно име.

Соиграчот на Дарко Чурлинов неодамна го откри својот вистински идентитет, а во претходните години играл под името Силас Вамангитука.

Неговата суспензија на три месеци што значи нема да може да игра со 11. Септември, а доби и парична казна од 30.000 евра.

Фудбалерот во своето признание тврдеше дека менаџерот го натерал да го промени името и презимето и дека тој е виновен за се.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…