Дома Фудбал Останато Судијата досуди пенал, Роналдо го поништи🎥

Судијата досуди пенал, Роналдо го поништи🎥

Во натпреварот од азиската Лига на шампиони помеѓу Ал Наср и Персеполис во центарот на вниманието беше Кристиано Роналдо поради неверојатен фер-плеј потег.

Имено, Кристијано Роналдо се избори за пенал уште во 2-та минута од мечот, но иако судијата покажа на белата точка, Португалецот призна дека немало контакт и ја поправи потешната одлука на судијата.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Овој фер плеј потег наиде на воодушевување во целиот свет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…