Дома Македонски спорт Столе Димитриевски голман на колото во Шпанија!

Столе Димитриевски голман на колото во Шпанија!

Maкедонскиот голман Столе Димитриевски и понатаму продолжува со одличните настапи на голот на Рајо, а доказ за тоа е новиот избор во тимот на колото.

Димитриевски беше одличен во ремито без голови на Рајо на гости против Валенсија, па така доби најдобра оценка помеѓу голманите за изминатиот викенд.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Неколку пати во текот на сезоната Димитриевски беше во идеалните 11, а во изминатиот период го привлекува вниманието и поради неговата иднина. Засега не е сигурно дека и наредната сезона ќе го гледаме на голот на Рајо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…