Дома Топ вести Стигна официјална понуда, Барди останува во Примера

Стигна официјална понуда, Барди останува во Примера

Македонскиот репрезентативец Енис Барди готово сигурно летово ќе си замине од Леванте.

За Барди интерес покажува Олимпијакос, но сега во трката за неговиот потпис се вклучи и Елче.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Елче испратил понуда и започнал преговори со Леванте.

Иако имаше преговори и со грчкиот гигант Олимпијакос, сепак, македонскиот репрезентативец преферира да остане во Шпанија.

Барди одби понуда од МЛС лигата, а Елче му нуди можност да продолжи да игра во Примера.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Халанд блескаше, Сити го прегази Јунајтед🎥

Манчестер Сити го прегази и посрамоти градскиот ривал Манчестер Јунајтед во дербито на кол…