Дома Топ вести Стерлинг флертува со Реал Мадрид

Стерлинг флертува со Реал Мадрид

Една од големите ѕвезди на Манчестер Сити, Рахим Стерлинг се поврзува со трансфер во Реал Мадрид.

Англичанецот проговори за можниот трансфер и го нарече Реал Мадрид „фантастичен клуб“.

Англичанецот има договор со Манчестер Сити до 2023 година, а медиумите шпекулираат дека „граѓаните“ сакаат да му понудат нов договор со кој би станал еден од најплатените играчи на светот.

Меѓутоа, поради новонастанатата ситуација Стерлинг е спремен да го одбие новиот договор и да ја промени средината.

„Во моментов сум во Сити и вистински сум среќен, но можам да кажам дека Реал Мадрид е фантастичен клуб. Кога ќе го видите белиот дрес веднаш знаете за што станува збор. Меѓутоа, имам договор со Сити и морам да го респектирам“, изјави Стерлинг.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oткриена причината за смртта на Радомир Антиќ

Славниот српски стратег Радомир Антиќ почина вчера во Мадрид. Веста за смртта на тренерот …