Дома Фудбал Останато Станаа спонзор на Јунајтед и дојдоа на работ на банкрот

Станаа спонзор на Јунајтед и дојдоа на работ на банкрот

Компанијата „Тим Вјуер“ која во март 2021 година стана спонзор на Манчестер Јунајтед бележи огромни загуби.

Оваа германска компанија објави пад од околу 80%. Соработката потпишана во 2021 година беше вредна околу 235 милиони фунти за пет години.

Само 18 месеци подоцна тие веројатно се каат што станаа спонзор на „црвените ѓаволи“ и сигурно нема да ја продолжат соработката која им завршува во 2026 година.

Токму богатиот спонзорски договор со Јунајтед е една од причините за големиот пад на акциите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тухел: Конте е одличен стратег, но не му верувам

Во недела се игра првото дерби во Премиер лигата, Челзи ќе го пречека Тотенхем. Ривалите о…