Дома Видео Срцето трепери: „Си ја сакам Македонијa“ ечи среде Букурешт (Видео)

Срцето трепери: „Си ја сакам Македонијa“ ечи среде Букурешт (Видео)

Македонската фудбалска репрезентација утре со натпреварот против Австрија го започнува настапот на дебитантското за нас Европско првенство.

Во Букурешт можат да се забележат поголем број македонски навивачи, а до утре се очекува да пристигнат уште повеќе.

Во центарот на главниот град на Романија ечи „Зига, зага, Македонијо“, а Спортски.мк ви ја пренесува моменталната атмосфера.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…