Дома Видео Средбата на Ѓоковиќ и Дончиќ стана хит🎥

Средбата на Ѓоковиќ и Дончиќ стана хит🎥

Новак Ѓоковиќ присуствуваше на пријателскиот натпревар меѓу Словенија и Србија, кој се одигра во Стожице, и се сретна со Лука Дончиќ.

Еден од најдобрите светски кошаркари и прва ѕвезда на словенечката репрезентација ја искористи можноста по последниот звук на сирената да разговара со Новак.

Срдечно се поздравија на паркетот и разговараа, а нивната средба стана хит на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Пикси до своите фудбалери: Вие не сте нормални! 🎥

Србија вчера во Осло ја совлада Норвешка со 0:2 и ја освои групата во Лигата на Нации, па …